14 Mayıs 2009

Hepinize Danke.!Öncelikle tesekkürler.. Sadece burada yorum yapan, mail atan okurlara degil ayni zamanda Eksi Sözlük,Itü Sözlük,Galatasaray Sözlük, Alisamiyen.Net,Ultraslan ve daha onlarca forum sayfasinda yazi hakkinda yorum yapan güzel insanlara ve parcasi oldugum bloglar aleminin destegine.. Yaziyi tek basina post yapan bloglara.. Unuttuklarim vardir, özür hepsinden..

Lakin umutlarinizi bosa cikarmak istemem ama yazinin da özünü olusturan gercek burada da karsimiza dikildi.. Degil oyuncularin performansi ve olan bitenin cok baska yorumunun kabul ettirilmesi bizzat yazdigim yazinin icerigini dahi onlar belirliyor. Sadece benim yazimin dahi oldugundan cok baska bir sekilde gösterilmesi ne dedigimi anlatmak icin güzel bir örnektir. Bloglar alemi ne zaman ki binlerle degil yüzbinlerle anilacaktir o zaman belk i cok sey cok baska olacaktir.. O günlere kadar simdilik zafer sarkilari söyleyedursunlar.. Baska acidan pek cok okurdan özür diliyorum.. Her bir yorumu post atilacak seklinde degerli iken benim bunlara ayiracak zamanim oldukca kisitli oldu. Gelen maillerin hepsine cevap veremedim ama baska türlü sansim da yoktu.. En son ti esti to'nun mailine cevap verir iken sabahin altisi oluyordu ve ben bir saat sonra kalkacagim yatagima gider iken cevapsiz biraktiklarim oldu, hepsinden özür.. tek tek her satiri okunmustur yazdiklkarinizin bilesiniz..

Bizim meselemiz cirkin bir melodiden duydugumuz rahatsizliktir. Ihtimal odur ki bu melodiyi olusturan her bir nota kendisini sadece cikardiklari tek bir tondan sorumlu tutuyorlar. Biz "mi" diyoruz sadece.. Biz sadece "si" diyoruz.. Toplamda ortaya cikardiklari melodinin rahatsizligindan hicbir nota sorumlu hissetmiyor ama biz onu her gün dinlemekten biktik..

Basinin her kösesine gidin ayni gercek ile karsi karsiya kalacaksiniz.. Sevgili Oguz Atayimin ilk mürdilerinden olan Enginc Ardic otuz yildir neyse bugün de odur. Zekasindan, bilgi ve birkiminden kusku duymadigim ve görüslerine siklikla katilmadigim bu yazar birden önemli bir pozisyona gecip ederinden cok fazla paraya yazi yazmaya basliyorsa bu onun niteligi kadar varolan özelliginin bir kisminin olusuturulmak istenen portreye ya da o rahatsiz edici melodinin olmazsa olmaz notasi konumuna dönüsmesinden kaynaklidir.

Siz sadece isinizi yapiyorsunuz ve birileri gelip size para veriyor bu is icin. Notalar icin durum budur ama melodiyi her gün dinlemek zorunda birakilan bizler icin is cok baskadir, anlasamiyoruz ama isterseniz bence anlayabilirsiniz..

Mehmet Demirkol elestirilse dahi bu ülkenin cok iyi analizcilerinden birisidir, iyi bir yorumcudur. Keza Guccuk Hakan galatasarayli kimligi olmasina ragmen bu ülkenin gördügü en berbat, en kisiye endeksli yorum yapan, benim degil yazinin yazildigi, hakkinda yorum yapildigi,isminin gectigi tonlarca internet sitesinde dahi onaylanan cok kötü bir yorumcudur. Toplamda Mehmet Demirkol ile Kucuk Hakan Ünsali bir araya getiren, ayni kabin icine koydurtan birbirlerinden oldukca farkli nitelikte olan yorumcu özelliklerinden ziyade olusturulmak istenilen görüntüye bire-bir uyan kimi özellikleridir.. Yüzlerce internet sitesinde görüs bildiren onca insanin Kucuk Hakan'in yorumculugu hakkinda tek bir olumlu özelligini dile getirilmez iken böyle güzel paraya kusurlu da olsalar böyle güzel adamlarin yaninda is bulmasinin sirrini notalar bilmez belki ama biz az cok görüyoruz..

Rahatsiz edici melodinin bestecisi kimdir bilmiyoruz ama mevzubahis konu cikarlar oldugu vakit birileri en güzel melodileri bestelerler.. Notalarin sorumlulugu belki sinirlidir bu yine de bütünü gösteren bizlerin sucu degildir.

Iste biz hem bu tümdengelimci mantik icerisinde hem de rahatsiz edici melodiyi uzun zamandir dinlemis insanlar olarak cigiriyoruz.. Ve bilin ki simdilik bes-alti bin kisiye gidiyor sesimiz, ileride degisecektir.

Her seye ragmen en azindan Karisik Pizza postu balik hafizali o güzel toplumumuzun herhangi bir neferinin bir gün gelip yapilan eylemleri ama bes yil ama on yil sonra önünüze koyabileceginin kucuk bir göstergesidir sadece.. Verdigimiz bu kucuk rahatsizlik icin özür dilemiyoruz ileride daha baska sekilde olacaktir, simdiden söylüyoruz..

8 yorum:

alperensaylar dedi ki...

geçen gün bayern münih- leverkusen maçında dikkatimi çeken gol sonrası karşılıklı tezahüratın sonu ile cevap vereyim;
-bitte!

çağrı dedi ki...

Bu postla birlikte bu konu arşivdeki yerini almalı.Şu bir gerçek ki Karışık Pizza" yazısı ve yazarı borges,üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.Hele ki fubol bloglarının potansiyelinin henüz kısıtlı olduğunu düşündüğümüzde,yazının geldiği nokta çok önemli.

Benim de beklediğim buydu."Karışık Pizza" yazısını sakız gibi uzatıp değerini kaybettirmek yerine,üzerine bi iki kelam daha edip konuyu kapatmak.Daha doğrusu "pause"lamak.

Ve borges'e teşekkür.Belki asla duyuramayacağımıza inandığımız sesimizi duyurduğu için.Bundan sonra bloglardan çıkacak sesler daha gür olacaktır arkadaşlar.Rahat olun...

tilmac dedi ki...

Alisamiyen.net te başladı internetteki arkadaşlara sevdam, acetoyla devam etti, ve seni buldum. Çok teşekkürler hepinize geleceğe dair umutsunuz beniö için. Artık gazetelere ihtiyacım yok çünkü daha iyileri burada. Eminim birgün herkes gerçekleri görecek...

biglion dedi ki...

Sevgili Borges,

Belki istemeyerek de olsa yaktığını düşündüğüm bu ateş şimdilik sönmüş görünse de dumanı daha çok tütecek. Bu rant, tezgah kokan işlerin tutkunu olduğumuz, sessiz çoğunluğun tek eğlencesi futbolu daha fazla kirletmemesi adına bu cesaretini, bilgini her daim sürdürmen dileğiyle desteğimizin seninle olduğunu bil, tekrar teşekkür ederim, eline sağlık...

sevgiyle kal...

Gürkan Alkan dedi ki...

Alman Ligi hakkındaki yazılarınız gayet hoş. Olumlu bir eleştiri yapmak gerekirse, uzun cümlelerinizde virgül kullanırsanız, okunurluk daha da artacaktır. Diyorum ve sizden bir kısa bir bilgi bekliyorum: Bazı sitelerde Beşiktaşımızın Atouba ile ilgilendiği yazılmış. kimdir bu adam? İyi midir, vasat mıdır? Bilgilendirmenizi merakla bekliyorum.

Borges dedi ki...

Gürkan Alkan: Haklisiniz, cümle düsüklügü ve pek cok konuda sorunlu bir durum var, ilerleyen zamanda bakacagiz..

Atouba'yi ben cok dedim, alin bu adami diye. Ben cok severim, teknik ve güclü bir defans oyuncusu yalniz iki tane Lincoln eder disiplin sorunlarinda.. Öyle böyle degil yani.. Kesinlesirse cok buyuk bir keyifle bu oyuncuyu analiz edip postlariz ama ben cok severim bir daha ekleyeyim ve cok cok cok buyuk disiplin problemi vardir..

Gürkan Alkan dedi ki...

Bilgilendirme için teşekkürler. Eğer Şampiyonlar Ligine katılacaksak, disiplinsizliği sorun yaratır sanırım. Zaten geçmişte disiplinsiz, vurdumduymaz adamlardan çok çeken bir takımız.

shadow dedi ki...

Biz de bir Atouba alıyormuşuz. Atouba Hutchinson. Kanadalı. Beşiktaş'ın çakma topçu transfer stratejisine bir katkı da bizden geliyor :)