5 Temmuz 2013

"Lag Barii""Fanfare Ciocarlia 'lı ikinci "Fabrika" sahnesi için senaryoda "Cahit konser sırasında sahneye çıkar " yazılıydı. Grupla bu olayın sekizinci şarkı "lag bari" çalınırken gerçekleşmesi üzerine  anlaşmıştık. Ekiple iletişim ortam çok gürültülü olduğundan olağanüstü zordu, buna karşın biz hazırdık. Ama Birol ortada yoktu! Tüm bu insanların önünde sahneye çıkma korkusundan kendini karavana kilitlemişti.  Sonra karavanı kırıp dökmeye başladı. Gidip yeniden ona girişiemezdim (Daha öncede benzer bir sorunda sandalye geçirerek yönetmen ve oyuncu kavga eder) o yüzden oturdum karavanı parçalarken sigarami içip onu izledim

Bu arada "lag bari" şarkısı gelip geçmiş, Birol sahneye çıkmamıştı. Yönetime Fanfare şarkıyı bis yaparkenbir kez daha çalabilir mi diye sorduk. Bu, grubun hiç hoşuna gitmedi.  "Bis yaparken konserde daha önce çaldığımız parçaları hiç tekrarlamıyoruz"  "Tamam o zaman bunun için ne kadar istiyorsunuz" Sonunda o parçayı yeniden çalmak için ikna etmeyi başardım ve neyse ki Birol çıkageldi.  Dans ediyor, sahneye çıkıyor, orada da dans edip kanlar içinde zıplayıp duruyordu. Çekimden haberi olmayan izleyiciler sinirlenmişti. Sahnenin önünde duran bir Roman gence Birol'a film gereği sürülen kanı bulamışmıştı. Romanlar için birinin kanıyla kirlenmek büyük bir hakaretti. Bu nedenle akabinde bir bıçakla sahnenin önünde bekliyor, Birol'u bıçaklamak istiyordu. Aramızdan biri bunu fark edince, üç kişi gidip genç adam vazgeçene kadar konuşmak zorunda kaldık. Bu filmde hep bir biçimde korunduk.."


4 Temmuz 2013

Fatih Akın..


"..hep St.Pauli'de işgal evlerindeki anarşistlerin takıldığı "Otto Amca'nin"  meyhanesinde buluşur, Dazlaklarla bazen de barlar sokağındaki Hamburg taraftarlarıyla kapışırdık"

Çok keyifli anlatılar var ve fakat o seksenlerin gurbetçi profilini yansıttığı fotoğraflara bittim..