7 Ekim 2008

Michael Skibbe1986 yilinda Schalke'de oynar iken..
1989 -1998 yillari arasinda dortmund klubunde önce genc takimi, sonrasinda amatör takimi calistirdi.1998'de Hitzfeld'in ardindan takimin basina getirildi. Bugün Klinsmann ne yasiyorsa, o da onu yasadi. Cok fazla kalamadi ve bir bucuk yil sonra genc yetenekleri yetistirmek üzere baska bir göreve atandi dortmund klubu tarafindan..
2002'de Rudi Voller ile beraber milli takimin basina getirildi ve Dünya Kupasinda almanyanin final oynamasina katkida bulundu.2005'de Voller'in de yardimiyla Leverkusen takiminin basina getirildi. Takima pek cok genc yetenegi kazandirmanin disinda cok güzel futbol oynatti. Özellikle son etapta aldigi basarisiz sonuclardan sonra kovuldu. Öyle ki takim sampiyonlar ligine gidebilecek iken UEFA'ya dahi katilamadi ve bu da onun sonunu hazirladi.Yine de Leverkusen takimindan kovulusu büyük bir sürpriz oldu. 2007/8 döneminde görevine son verildi.Simdi Galatasarayin basinda.

Cok iyi, süper demiyorum ama en azindan Galatasaray klubu kendisiyle beraber büyüyecek "gelecek" vaat eden yetenegi takimin basina getirdi. Eger ki maya tutarsa cok uzun yillar türkiyede kalabilir.

Basarilar..

(Merhaba herkese ve Hosgeldim)

5 yorum:

Adsız dedi ki...

hoşgeldin

rıza yaşar dedi ki...

tekrar ara vermemen dileğiyle

Adsız dedi ki...

oğuz çetine ne kadar benziyor kariyeri :)

Adsız dedi ki...

Sonunda:)Aranın bu kadar açılmaması dileğiyle..

Protanopia dedi ki...

Çok sevindik. kolay gelsin.