22 Temmuz 2011

Neuer - Taraftar Sözleşmesi.!'ne kadar çok kurtarış yaparsan yap biz seni BU FORMAYLA asla kabul etmeyeceğiz.'

yazıyor pankartın içerisinde ama orta yolu sonunda buldular.

Bayernliler Neuer'in alınmasına karşı çok sert tavır koydu. Her eylemi koydular ama transferini engelleyemediler. Hoeness değil de başka bir adam şu transferi yapsa başkanlığı biterdi o gün..

Schalke formasıyla yaptıkları bir yana doğuştan Schalke'li olduğunu sıklıkla ifade eden yeni kalecilerine karşı protesto gerçekleştirmemeyi belli koşullar altında kabul etti ki gerçekten ilginç talepleri oldu. Çok bilindik Realizm-Romantizm çekişmesini bu tavırlarıyla bir anlamda karara da bağlamış oluyorlar.. Ortasını bulmuşlar ama nasıl? Bakın Bayern'in Ultralarının istekleri şu şekildedir:

1- Taraftarların kalbi olarak addedilen kale arkası grubuna ne yaklaşacaksın ne formanı atacaksın ne de eline megafon alıp çeşitli şovlar yapacaksın.. Bunlar sana yasah.!

2- Formadaki amblemi öpmek yasak.

3- Bayern Ultraları hakkında gazetelere sağa sola olumlu ya da olumsuz bir fikir beyan etmeyeceksin.4- Aslını, geçmişini kökünü v.s. inkar etmeyeceksin. Bu koşullar altında profesyonel olarak burada çalışıp Schalke'li olarak kalmanda bizce sakınca yoktur. Hatta böyle olması daha iyi olur.

gibi maddeler söz konusu. Bayern- Ultra taraftar grubu sözcüsü der ki:

' Manuel Neuer ile olan görüşmemiz çok olumlu geçti. O bizim koşullarımızı kabul etti ve biz de ona karşı bundan sonra eylem yapmayacağız. Elbette bu onu Oliver Kahn ya da Willy Sagnol gibi destekleyeceğimiz anlamına gelmiyor'

İlginç bulduğumu söylemeliyim.

Bir yandan Almanya'nın en iyi kalecisini alıyorsunuz ve diğer yandan da ezeli rakibinizin tribün destekçisini desteklemek durumundasınız. Bu ikilemin içerisinden bu şekilde çıkmayı düşünüyor taraftar grubu. Son olarak ise şunu söylemek isterim:

Her şey çok güzel çok doğru. Talepleri bugün bu şekilde ortaya koymak da çok zor değil ve fakat Neuer karakteri ve performansı ile gerçekten bire bir bütünleşme olduğunda işler bu kadar kolay olmayacaktır. Yine de her şeye rağmen 'sadece iyi futbolcu' olduğu için benimsemediğiniz bir insanı benimsemek durumunda kalmamanız da güzel. İsterim ki Dortmund'un Greusskretz'u da muhteşem bir çıkış yapsın ve onu da Bayern transfer etsin.. Yeminle şu taraftar Greusskreutz'a herkesden farklı bir formayı saha içerisinde giydirerek ancak kabul eder.. O da buraya asla gelmez o çok başka tabi..

(yeniden bloga yazmak güzel)

7 yorum:

aisiklilar dedi ki...

Greusskreutz konusunda beni aydınlatır mısın?

Unknown dedi ki...

Özlemişiz :)

Gerçekten manifesto muhteşem. Bu medeni diyalog alışverişlerini acayip takdir ediyorum Almanların...

Borges dedi ki...

aisiklilar: Şöyle ki Neuer Schalke fanatiğidir bilinir ama Greusskreutz Dortmund fanatiğinden de öte. Şehrin gökyüzünden görünümünü dövme olarak vücuduna yaptıracak kadar.. Liverpool ilgilendiği vakit daha Dortmund'a doyamadım ben diyecek kadar. her ruhr derbisinde Neuer ile birbirlerine girecek .. Yani Neuer bugün böyle karşılandı ve nasıl derler Allah muhafaza bi de Greusskreutz transfer edilse şartlar talepler neler olurdu düşünemiyorum bile:)

barış_gerceker: Eyw usta. Biz de özledik ama bugünlerde biraz daha çok okumak etmek..

bonaventure dedi ki...

her yönüyle karakterli bir davranış. ikiyüzlülük yok, artniyet yok, yalakalık yok. bizdeyse formayı öpmesi yeterli. sanırım o formayı öpünce kendimizi padişah zannediyoruz kendimizi. yani bizimkisini ego tatmini onların ki formaya saygı olarak değerlendiriyorum.

g7mor dedi ki...

futbolcuların takım seçiminde hedefler ve sunulan imkânlar önemli tamam da, ben sine bir kulüple özdeşleşmiş isimlerin transferini anlayamıyorum.
kendi takımında en önemli 2-3 oyuncudan biriyken başka bir kulübün tabiri caizse çaylağı olmayı istemek neden.
demem o ki nuri şahin olsam dortmunt'ta kalırdım:))

mre dedi ki...

Neuer para için mi tercih etti? Yoksa Schalke paraya hayır diyemediği için mi? Merak ettim.

Borges dedi ki...

mre: Son anda Schalke yönetimi sağlam para vermiş ama kariyeri açısından da burası önemli diye biliuyorum. Sadece para olsaydı Schalke'den de alabilirdi istisnai bir durum olarak.. Kariyer..