7 Temmuz 2012

1965: Köln-Liverpool1964/65 Şampiyon Klupler Kupası'na 31 takım katıldı. 30 Şampiyon ve bir önceki sezon finalde kupayı kaldıran İnter.. Finale kadar olan bölümde içeride ve dışarıda iki maç yapılır, gol farkı eşitse üçüncü maç yapılır, uzatma oynanır ve o da olmazsa artık kuraya kalır iş. Nereye kadar uzatılabilir ki? Geçenlerde Kemal Sunal'ın ölüm yıl dönümünde ustanın filmlerini anarken aklıma geldi, size de kısaca anlatayım dedim.. Konumuz işte bu zamanda Köln ve Liverpool arasında oynanılan çeyrek final karşılaşması.

10 Şubat 1965'te oynanan ilk maç golsüz berabere bitiyor. Rövanş da aynı şekidle golsüz berabere bitnce üçüncü bir maç oynanmak durumunda kalıyor. Liverpool ilk yarı bitmeden iki farklı öne geçse de Köln 50'ye gelmeden durumu 2-2'ye getiriyor.

Üçüncü maç da berabere bitince uzatmaya geçiliyor. Yarım saatlik uzatma da aynı şekilde golsüz berabere kalınca iş artık yazı-turaya kalıyor.

Her iki takım da seçimlerini yapıyor.. Hakem atıyor parayı yukarıya ve sizce ne oluyor? İzleyelim.Para dik bir şekilde duruyor. Üç maç+uzatma+kura'da eştlik söz konusu ve ikincisinde ise Liverpool turu geçiyor..

3 yorum:

Celal Abbas dedi ki...

2.Dünya savaşının etkileri hala sürmekte. Tansiyonu düşünüyorumda...

admin dedi ki...

para atışıyla tur geçmek de ne kadar saçmaymış be.

Berkay Tetik dedi ki...

Hahahaha :D Çok iyi yalnız :D