29 Eylül 2012

Haydi Vukcevic!

Dünden beri sürekli sayfaları yeniliyorum, Vukcevic'in sağlığına dair olumlu bir haber okumak için çırpınıyoruz. Bazen nasıl da sahiplenmişiz diyorum. Çok ağır bir kaza ve şu an oyuncu komada.. Hayatla ölüm arasında gidip geliyor. Ben de bir kez bunu yaşamıştım..

Ben ikinci Prag seferinin dönüşünde, Almanya sınırına 60 km kala kaza yapmıştım. Tam o noktada başlayan bir değişimin olduğunu size söyleyebilirim. Ne bana, ne de yanımdaki iki insana bir şey olmadı ve fakat arabanın hali buradaki görüntüden çok da farklı değildi. Önümdeki Tıra vurduğumda kontrolü kaybetmedim, bir şekilde dengelemeye çabaladım ama şu klişeyi maalesef söylemeliyim.. O direksiyon hakimiyetini kaybetmeme aşaması o kadar uzun sürdü  ve ben o süre içerisinde o kadar çok şey düşümdüm ki.. Tam o andan sonra başka da bakıyorum yaşama.  Yarın belki sevdiklerimin sağlığıyla ilgili kötü bir haber alır, çok kötü olabilirm ama bunların dışında eskiden çok büyüttüğüm dertlerim artık "ufak tefek" sıkıntılar olarak görüyorum.. 

Bugün belki bu yüzden çok fazla büyütmüyorum çok şeyi.  Siz de günlük sıkıntılarınızı, gelip geçici durumları kafaya takmayın derim ben. İlla ki daha kötüsünü görüp bugüne başka bakmak, farklı şekilde algılamak durumunda kalmayın. 

Hayati tehlikeyi atlatamayan Vukcevic'in ailesi " bugün Boris için oynayın" demiş.. Aslında maçı oynamayacak olan Hoffenheim'da bu sözler de etkili olmuş. "Boris savaşırdı, savaşacaktır, siz de o da kazanacak bu savaşı"

Bugün Hoffenheim'lıyız. Hem Hoffenheim hem de Vukcevic kazanacak..

1 yorum:

kursat dedi ki...

haydi vukcevic en önemli golünü at hayata..