17 Haziran 2010

Hiddink...!-Sevgili Hiddink, 2002'de Güney Kore ile yari final, 2006 Avustralya ile ceyrek finalin kapisindan döndünüz. Sizin sirriniz nedir ?

Burada sir yok aslinda. Ben yeni bir takim aldigimda cok dikkatli bir sekilde onun üzerine egiliyorum ve üzerinde calisiyorum. Bir oyuncudan maksimum verim alabilmek icin oyuncuya, onun kendisine güvendiginden sizin ona daha fazla güvenmeniz gerekir. Yasamda da bu böyledir. Herkes yüzde on ya da onbes varolan performansini arttirabilir. Simdi siz koca bir takimin icerisinde bulunan her üyesinin bunu basardigini düsünün, nasil bir sey ortaya cikar ?

Didier Drogba, Fildisi Sahili'nin basina gecmeniz icin sizi ikna etmeye calistigi dogru mu ?

Evet bu dogru. Eger Türkiye ile anlasmis olmasaydim bugün ben Fildisi Sahili'nin basinda bulunacaktim Dünya Kupasinda. Drogba ile ilginc bir degis-tokus gerceklestirecektik ve ayni zamanda Fildisi sahili fedrarasyonu ile bu konu üzerinde güzel bir sekilde konustuk, ettik ama sonunda olmadi. Üc gün Türkiye Milli Takimi ile USA'ya uctukran sonra bir baska takimin basina gecmek ne adil ne de pfofesyonelce olurdu..

2 yorum:

jacques dedi ki...

Güney Kore hala Hiddink'in kalıntılarıyla duruyor. Acaba bizde de böyle bir etki bırakacak mı ?

Sevgiler.SS

Borges dedi ki...

Jacques: Güney Kore de olabiliriz sonrasinda Avustralya da. Bekleyelim ve umalim ki bir seyler birakip gider..